Cabinetul restrâns al Israelului se va reuni diseară (joi) la ora 20:00, pe fondul escaladării dintre SUA și Iran și al atacurilor americane pe teritoriul iranian.
ANIMA NEWS - Reuniunea cabinetului restrâns este programată pentru această seară, joi, la ora 20:00. Ședința are loc în contextul deteriorării situației de securitate din regiune.
Escaladarea dintre SUA și Iran s-a intensificat după atacurile americane efectuate pe teritoriul iranian. Autoritățile israeliene urmăresc evoluțiile și implicațiile pentru securitatea națională.
Nu au fost comunicate imediat detalii privind agenda exactă a reuniunii. Cabinetul restrâns este așteptat să analizeze situația regională și posibilele măsuri necesare.
Ședința are loc pe fondul tensiunilor militare din Golf și al riscurilor de extindere a confruntării. Deciziile oficiale vor fi comunicate, dacă va fi cazul, după încheierea discuțiilor. (Anima News)
© Anima News 2026. Materialul poate fi preluat gratuit cu menționarea obligatorie a sursei: Anima News.

0 Comentarii