Ierusalim: Șeful Mossadului, Gofman, a vizitat Zidul Plângerii


 Șeful Mossadului, Gofman, a vizitat în această dimineață (vineri) Zidul Plângerii din Ierusalim și a transmis mesajul „Veșnicia Israelului nu va minți”, potrivit informațiilor publicate în Israel.

ANIMA NEWS - Vizita a avut loc la Zidul Plângeriit, unul dintre cele mai importante locuri religioase din Ierusalim. Nu au fost comunicate detalii oficiale privind durata vizitei sau persoanele care l-au însoțit.

Mesajul transmis de Gofman a inclus expresia ebraică „Netzah Israel lo yeshaker”. Formula este folosită în Israel ca mesaj de încredere în continuitatea statului și poporului israelian.

Autoritățile nu au anunțat dacă vizita a avut legătură cu evoluții operaționale sau instituționale. Mossadul nu a publicat imediat un comunicat extins privind deplasarea.

Informațiile disponibile se limitează la relatarea privind prezența șefului Mossadului la Zidul Plangerii și mesajul transmis în cursul dimineții de vineri. (Anima News)

© Anima News 2026. Materialul poate fi preluat gratuit cu menționarea obligatorie a sursei: Anima News.

Trimiteți un comentariu

0 Comentarii